سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و فرمود : ] بهترین کارها آن بود که به ناخواه خود را بدان وادارى . [نهج البلاغه]
 

 

 

کلام عشق

 رسانه های جهان به  اظهارات مهم وقاطع و محکم مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای واکنش نشان داد
پاسخ به تهدیدهای نظامی و اقتصادی اخیر غرب و کوتاه نیامدن از اصول راهبردی انقلاب ، مهمترین محورهایی بود که رسانه های خارجی به آن پرداختند.
خبرگزاری فرانسه سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را در جمع نمازگزاران در دانشگاه تهران چنین بازتاب داد :
رهبر عالی ایران تصریح کرد، ایران با تهدیدهای خاص خود، به هرگونه حمله نظامی و یا تحریم نفت پاسخ خواهد داد.
آیت الله  علی خامنه ای  رهبر عالی ایران گفت:  در برابر تهدید به تحریم نفت و جنگ، ما نیز تحریم هایی داریم که در صورت لزوم و به موقع، به اجرا گذاشته خواهد شد.
وی افزود:  آنها ما را تهدید می کنند که همه گزینه ها را مدنظر دارند ... تهدید به جنگ به ضرر آمریکاست و وقوع جنگ 10 برابر بیشتر به ضرر این کشور است.
این سخنان در بحبوحه گمانه زنی ها مبنی بر تصمیم اسرائیل به حمله به تاسیسات هسته ای ایران ایراد شد.
آسوشیتدپرس دیگر رسانه غربی هم گزارش داد : آیت الله  علی خامنه ای رهبر عالی ایران گفت که ایران به هر ملت یا گروهی که با رژیم اسراییل مقابله کند، کمک می کند.
ایران به حزب الله لبنان و حماس فلسطین در جنگ با اسرائیل کمک کرده است و به دیگرانی که این کار را انجام دهند، نیز کمک خواهد کرد.
رهبر عالی ایران از اسرائیل به عنوان غده سرطانی یاد کرد که ریشه کن خواهد شد.
خبرگزاری رویترز هم در گزارشی از بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران ، نوشت : رهبر عالی ایران در جمع نمازگزاران تهرانی خاطر نشان کرد،جمهوری اسلامی تسلیم فشارهای بین المللی نخواهد شد و از فعالیت هسته ای خود چشم پوشی نخواهد کرد.
‌آیت الله خامنه ای ضمن تهدید به مقابله به مثل با تحریم خرید نفت ایران، گفت تهدید به حمله و جنگ به ضرر آمریکاست. تحریم ها هیچ تاثیری بر عزم ما در زمینه ادامه فعالیت هسته ای مان نخواهد گذاشت... در پاسخ به تهدید تحریم نفت و جنگ، ما نیز تهدیدهایی داریم که به موقع اعمال می کنیم.

رهبر

وی افزود: از این واهمه ندارم که بگویم از ملت یا گروهی که با رژیم صهیونیستی می جنگند یا مقابله می کنند، حمایت و یا به آنها کمک می کنیم.
شبکه خبری الجزیزه هم در بخش خبری ظهر جمعه خود با اشاره به بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به تحلیل این سخنان پرداخت.
عبد القادر فایز خبرنگار الجزیره در تهران در این باره گفت: سخنان رهبر انقلاب ایران کاملا روشن بود و نشان می دهد این کشور در مورد برنامه هسته ای و تحریم های مرتبط با آن به هیچ وجه از مواضع خود عقب نشینی نمی کند.
فایز افزود: رهبر ایران با اشاره به تهدیدهای مطرح شده علیه ایران اعلام کرد که تهران در هیچ یک از مسائل استراتژیک خود حتی یک قدم کوتاه نمی آید.
رهبر ایران همچنین به ناتوانی غرب و آمریکا در حمله نظامی به ایران اشاره کرد.
خبرنگار الجزیره ادامه داد: رهبر ایران خطبه دوم را به زبان عربی و خطاب به ملت های عربی بیان کرد و گفت هدف اصلی انقلاب های عربی حداقل در یک موضوع مشخص با انقلاب ایران وجه مشترک دارد یعنی دشمن دانستن اسرائیل.
"رهبر ایران در این باره به این موضوع مهم اشاره کرد که انقلاب اسلامی در ایران، انقلاب قومیت فارس یا انقلاب مذهب شیعی نیست بلکه انقلاب یاری ملت هاست"

منبع


::: جمعه 90/11/14 ::: ساعت 3:39 عصر :::   توسط علی عرب فیروزجائی 
نظرات شما: نظر